Jak kreatywnie spędzać wolny czas?

wolny czas

Spędzanie wolnego czasu to w XXI wieku paradoksalnie spore wyzwanie. Dlaczego? Bo z jednej strony mamy możliwości jak nigdy wcześniej (szczególnie jeśli mieszkamy w dużym mieście), ale z drugiej – łatwo ulec pokusie siedzenia przed telewizorem czy zmarnowania całego weekendu przy marnym serialu. Od czasu do czasu warto wyjść z domu. Dziś 2 propozycje ode mnie – dla osób lubiących wyzwania i kreatywne podejście również do zagadnienia rozrywki.

Pierwsza z nich – moje niedawne odkrycie – to tzw. escape room. Nie jest to już nowość na polskim rynku, a lokalizacje tego typu powstają w sporych ilościach w wielu polskich miastach. Sprawa prosta – grupa 4-5-osobowa zostaje zamknięta w pokoju zagadek. Z reguły uczestnicy mają godzinę, żeby się z takiego pomieszczenia wydostać. Aby to zrobić, trzeba rozwiązać szereg zagadek, najczęściej logicznych. Współpraca między graczami również jest bardzo ważna. Zobacz przykład takiego pokoju. Są też pokoje, gdzie trzeba wykazać się umiejętnościami matematycznymi, technicznymi, a nawet wyostrzonymi zmysłami. Tradycyjny pokój to jednak zagadka logiczna, do której najczęściej dobudowana jest ciekawa fabuła, czy to przygodowa, czy kryminalna, czy horrorowa. To naprawdę doskonała, kreatywna rozrywka. A jeszcze jak ktoś lubi kryminały albo horrory - na pewno będzie wniebowzięty. Moja ulubiona lokalizacja to Poziom Drugi http://www.poziomdrugi.pl/, ale jest też sporo innych wartych Waszej uwagi. Poszukajcie sobie escape roomu w Waszym mieście.

Propozycja numer 2 – moje jeszcze świeższe odkrycie – zabawy z zakresu VR. Do tej pory udało mi się w ten sposób zabawić raz, a rozrywka dotyczyła strzelania do zombiaków i obrony fabryki. Oczywiście wszystko odbywało się w wirtualnej rzeczywistości. Powiem tak – to najlepiej wydane 50 zł z moim życiu. Niby człowiek wie, że technologia cały czas się rozwija, ale z każdym dniem coś nowego jest go w stanie zaskoczyć. Marzenia z dzieciństwa się spełniły – co teraz? :)

Warto spędzać czas w ten sposób. Trzeba wyjść z domu i czasem wydać trochę pieniędzy. Ale czy nie powinniśmy korzystać z możliwości, jakie daje nam XXI wiek?