Warto wspólnie gotować

wspólne gotowanie

Teraz, kiedy zbliżają się święta, warto pomyśleć o tym, żeby zająć czymś nasze dzieci, żeby też czuły, że mają wpływ na to, jak te święta będą wyglądały. Warto więc zająć je na przykład pomocą przy świątecznych porządkach, ale chyba najlepszym sposobem na to, żeby dzieci poczuły, że rzeczywiście mają wpływ na to jakie będą to święta, jest wspólne gotowanie.

 

Na święta bardzo często pieczemy różne ciasta, ciasteczka więc warto wziąć do pomocy najmłodszych. Każde dziecko będzie szczęśliwe, że może nam pomagać przy dekorowaniu pierniczków i że cała rodzina będzie później jadła te ciastka. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu będziemy rozwijać umiejętności naszych dzieci, ale również budować więzi.

 

Dodatkowo, okres świąteczny będzie się kojarzył w naszej rodzinie jako czas, który spędzamy wspólnie i przygotowywanie ciasteczek może stać się naszą mała tradycją, a wiadomo, że każda tradycja szczególnie ta, która dotyczy świąt jest czymś co każdy stara się pielęgnować i pamiętać przez całe swoje życie.