Jak znaleźć czas na czytanie?

książki

Znalezienie czasu na czytanie jest szczególnie ważne właśnie teraz – po świętach, głównie ze względu na to, że bardzo często pod choinką znajdujemy książki w prezencie. Czasami możemy znaleźć nawet kilka rożnych więc warto pomyśleć kiedy je wszystkie przeczytamy.

 

Zazwyczaj po pracy, kiedy już zjemy obiad, mamy ochotę jedynie na to, żeby położyć się wygodnie na kanapie, najlepiej przy telewizorze i odpocząć. Powinniśmy przeliczyć ile swojego czasu spędzamy właśnie w taki sposób. A przecież można w tym czasie przeczytać chociaż kilka stron książki.

 

Dzięki temu można sobie wyrobić dobry nawyk. Codziennie po obiedzie możemy sobie przygotować kubek herbaty i usiąść do czytania książki. Możemy nawet ustalić sobie jakiś limit czasowy, powiedzmy 30 minut – akurat na wypicie herbaty, a później możemy usiąść przed telewizorem i dzięki temu znajdziemy czas na obie czynności. I kto wie, być może po jakimś czasie tak się wkręcimy w czytanie, że wydłużymy sobie czas, który będziemy na to przeznaczać, albo w ogóle przestaniemy oglądać telewizję.