Przyjęcie z grillem - a co z dziećmi?

Twój taras powinien spełniać kilka funkcji. Z pewnością chcesz, by służył ci w trakcie spotkań ze znajomymi i dlatego jest wyposażony w meble ogrodowe. Modułowe, osobne czy w zestawie – na pewno zadbałeś o to, żeby móc spędzać wygodnie czas na świeżym powietrzu. I nic w tym dziwnego: skoro już mamy ten kawałek przestrzeni, to chcemy, by służył nam jak najlepiej.

Warto jednak pamiętać, że przecież domownikami i gośćmi i są nie tylko dorośli. Trzeba zadbać zatem o to, by meble ogrodowe były dostosowane i do tych niewielkich ludzi, zwłaszcza jeśli w twoim otoczeniu jest ich sporo. Jeśli często organizujesz przyjęcia z grillem, pomyśl o dostawieniu dodatkowych mebli, które będą dostosowane wielkością do dzieci. Dobrym pomysłem będzie np. ławka dziecięca, na której maluchy łatwo usiądą. Warto zapewnić im także własny stół, np. stolik kawowy ogrodowy. Dzięki temu, że stoliki kawowe są niskie, będą idealnie nadawać się dla najmłodszych.

Osobny zestaw mebli ogrodowych dla dzieci będzie dobrym rozwiązaniem także dla dorosłych: maluchy będą zdecydowanie mniej absorbujące, gdy nie będą siedziały razem z rodzicami i zajmą się sobą w rówieśniczym towarzystwie. Nie zapominajmy także o tym, że dzieci potrzebują zajęcia, a za co tym idzie – miejsca do zabawy. Jeśli dysponujemy dużym ogrodem, to warto wyodrębnić w nim miejsce na plac zabaw. Dzieciaki uwielbiają wszelkiego rodzaju domki ogrodowe. Plastikowe będą świetnym rozwiązaniem: nie nagrzewają się zbyt mocno, nie grożą drzazgami, a przy tym wyglądają przeuroczo. Domek ogrodowy dla dzieci Keter sprawi najmłodszym mnóstwo frajdy.  Możesz też ustawić w ogrodzie plastikową zjeżdżalnię lub piaskownicę, które z pewnością urozmaici czas dzieciom.

Zobacz też: http://www.ogrodowe.net/forum

Przy mniejszej przestrzeni. np. na tarasie wciąż może się sprawdzić mały domek ogrodowy. Odpowiednio dobrany nie zajmie dużo miejsca, a będzie stanowić świetną rozrywkę dla dzieci – to z kolei jest plusem dla dorosłych, bo mogą więcej czasu i uwagi poświęcić na swoje rozmowy. Dobrym pomysłem będzie także huśtawka na taras. Wybór jest ogromny, zarówno jeśli chodzi o sposób mocowania (na małej przestrzeni sprawdzi się huśtawka podwieszana pod sufit, a jeśli masz więcej miejsca, to bardzo elegancką opcją będzie huśtawka na stelażu), kształt czy tworzywo, z którego będzie wykonana. Huśtawka ogrodowa sprawi sporo frajdy także dorosłym, jest to więc naprawdę dobra inwestycja.

Nie musisz martwić się tez kosztami. Po pierwsze, co jakiś czas trafia się wyprzedaż mebli ogrodowych. Zestawy możesz też kompletować stopniowo. Najpierw stół i krzesła, potem huśtawka hamakowa, a jeszcze później domki i zabawki. Jeśli chcesz zaś kupić gotowe place zabaw ogrodowe tanio, musisz podejść do tego mądrze: porównasz oferty, poczekasz na odpowiedni moment w sezonie, sprawdzisz też oferty, na których ludzie wystawiają używane meble ogrodowe.

Urządzenie ogrodu lub tarasu, który będzie przyjazny dla dzieci, naprawdę nie musi być trudne lub kosztowne. A warto to zrobić, bo zajęte dzieci nie absorbują tak bardzo swoich rodziców i oni także mogą się zrelaksować.

Więcej informacji dla miłośników ogrodów: www.ogrodowe.net