Znane miasta na mapie Polski obcujące z filmem i jego najbardziej znanymi bohaterami

Jakikolwiek obraz filmowy, jaki widzimy w kinie, musi być w jakimś mieście wyprodukowany. Stąd też obywatele konkretnych miast – oglądają po pewnym czasie na ekranie – obrazy ze swojego otoczenia. W jakich miastach były wyprodukowane kultowe pozycje filmowe?

Dobrym przykładem w tek kwestii jest Wrocław – który bywał niejednokrotnie wybieranym miastem przez filmowców. Były tu nakręcone mocno charakterystyczne hity kinowe – m. in. ”25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, ”Sala samobójców”, czy „Uciec jak najbliżej”, który był nagrywany na ulicy Piłsudskiego, gdzie znajduje się wielce ekskluzywny wrocławski hotel. Wszystkim doskonale znane są też lokalne seriale - np. ”Świat według Kiepskich”, jak i produkcje paradokumentalne np. ”Lombard - życie pod zastaw", "Policjanci i Policjantki",  które już na pełen etat weszły do krajowej telewizji. Z czym dla włodarzy miasta jest związana takowa okoliczność? Zdecydowanie z ekspansją branży turystycznej – zyskują na tym kawiarnie, gastronomia, ważną rolę odgrywają tutaj także hotele we Wrocławiu. Z pewnością liczą na licznych gości – nie tylko w trakcie obecności sław kinowych w mieście, ale również w trakcie późniejszych podróży – osób, które pragną na własne oczy zobaczyć miejsca, w jakich serial był realizowany, czy odwiedzić hotel we Wrocławiu, w którym wcześniej przebywał ich ulubiony reżyser.

Innym miastem wartym napomknienia w dziedzinie branży filmowej jest Gdańsk. Pierwszym obrazem jest festiwal polskich filmów – pomimo tego, że obecnie odbywający się w Gdyni – urzędujący historycznie właśnie w Gdańsku. Jest to okres, gdy nad morze przybywają wszystkie najważniejsze gwiazdy polskiej kinematografii. W tym przypadku także potrzebna jest duża lista noclegów – co zapewni liczna grupa hoteli w Gdańsku. Prócz gwiazd – w okresie prezentacji filmowych – przyjeżdża jednocześnie wielka grupa fanów kina – którzy chcą śledzić konkurs naszego kina i jego najlepszych realizacji. Gdańsk ma jednocześnie tę wielką wartość dodaną, że polecamy go eksplorować także z uwagi na rynek, różnorodność architektury zabytkowej, fontannę Neptuna, Muzeum II Wojny Światowej, czy molo. Zresztą hoteli w Gdańsku jest zdecydowanie więcej aniżeli obiektów w Gdyni, czy Sopocie, dlatego też jest to nad wyraz często odruchowy wybór.

Gorąco polecanym przez nas miejscem wartym zobaczenia w tej materii – jest Bielsko-Biała, gdzie znajduje się pracownia filmów animowanych. Były tam nagrane takie hity jak np. Bajki Pana Bałagana, czy popularne produkcje jak Porwanie Baltazara Gąbki. Mając na uwadze to, że w miejscowości jest co podziwiać, planując podroż warto się zapoznać z ofertą hoteli w Bielsku-Białej. Szczególnie, gdy przyjedziemy tu na dłużej. A znajdzie się po temu trochę powodów – chociażby Piknik Lotniczy czy Dni Bielska-Białej. Turystów przyciągają też liczne stare budynki, wśród których jest dworzec, zamek, czy gmach teatru polskiego. Na adnotację zasługuje dodatkowo interesujący architektoniczny kontur poniektórych kawiarenek, jak i hoteli w Bielsku-Białej. I chociaż dla wielu mieszkańców naszego kraju, z uwagi na wielką odległość, być może to przeszkoda - z pomocą przychodzi lista noclegów – regionalne hotele w Bielsku-Białej, źródło informacji, oferta pensjonatów i prywatnych pokoi. W zależności od wymagań podróżnicy typują ofertę konkretnych placówek, dla tych najbardziej wymagających – warto położyć akcent na dodatkowe propozycje, które są dostępne w takich lokalizacjach. Czasami jest to spa, czy basen, co więcej sala konferencyjna, gdy podróżujemy w zakresie delegacji biznesowej. Tak szeroką ofertę proponują głównie hotele w Bielsko Białej.

Zobacz też: https://www.qubushotel.com/pl/sala-konferencyjna-gliwice

 

 

 

Tags: