Czytanie – rozrywka zamiast telewizora

rodzinne czytanie

Niestety bardzo dużo osób nadużywa oglądania telewizji. Można to zauważyć w wielu domach kiedy wieczorami cała rodzina zbiera, się przed telewizorem niczym przed ołtarzem i ogląda. Jeszcze gdyby oglądane były filmy, czy seriale, które są dobre, nie byłoby tak źle.

Natomiast większość bezmyślnie włącza telewizor na jakikolwiek kanał i często lecą jakieś bzdury, a cała rodzina, zamiast w tym czasie zrobić coś produktywnego, ślepi w monitor.

Bardzo często dzieci wynoszą takie praktyki z domu, gdzie rodzicom nie bardzo chce się z nimi, albo nawet z samymi sobą rozmawiać, tylko wolą włączać bzdury. I tak od małego dzieci są nauczone, że telewizor musi być włączony. Nie ważne co akurat leci, czy trzy tysiące pięćset siedemdziesiąty ósmy odcinek brazylijskiej telenoweli, czy polski serial o nierobie.

Szkoda, bo przecież można inaczej spędzać czas. Gdyby rodzice dawali przykład dzieciom z czytaniem książek, to pewnie statystyki dotyczące tego tematu, wyglądałyby dużo lepiej. Dużo lepiej jest usiąść wieczorem z dobrą książką i odprężyć się w ciszy i spokoju. Dzięki temu można dużo efektywniej wykorzystać wolny czas.