Sztuka w zeszytach szkolnych

bazgroły w zeszycie

Kiedy oglądamy zeszyty szkolne naszych dzieci, niejednokrotnie możemy napotkać na ich malowidła. Prawie w każdym zeszycie są jakieś rysunki, czy próby stworzenia graffiti. Większość z tych prac to zwykłe malowanki, natomiast niektóre z nich zasługują na uwagę, a może nawet na pochwałę – to może zmotywować nasze dzieci do dalszych prac.

Warto przeglądać zeszyty swoich pociech, ponieważ możemy nie wiedzieć o tym, że mamy w domu geniusza. Należy to robić również po to, aby potencjalny talent naszego dziecka się nie zmarnował. Jeżeli zauważymy, że nasze dziecko ma zadatki na artystę, to warto spróbować coś podziałać w tym kierunku – może kiedyś będziemy mogli sobie zawiesić jakiś obraz na ścianie autorstwa naszego potomka.

Możemy wtedy kupić zestaw lepszych kredek czy farbek i większy papier, na który nasze dziecko będzie mogło przelać swoje wizje. Oczywiście jak dziecko podrośnie możemy zainwestować w sztalugę, płótno, pędzle oraz profesjonalne farby. Warto dbać o rozwój pasji naszych dzieci, ponieważ szkoda byłoby zaprzepaścić talent.