Sztuka, literatura, kino – życie bez pasji jest nudne

różne hobby

Jestem osobą licznych pasji i nade wszystko doceniam to, że we współczesnych czasach dostęp do różnego typu utworów kultury jest tak prosty. Co cenię w najwyższym stopniu? Sztuka, literatura, kino, a nawet gry wideo - są to przyjemności, którym lubię się oddawać w wolnych chwilach i dosadnie mówiąc - nie rozumiem ludzi, jacy bezustannie pracują, natomiast jedynym relaksem jaki znają wydaje się odbiornik telewizyjny.

Specjalne miejsce w moim sercu zajmuje muzyka. Gdy byłem dzieckiem słuchałem rzecz jasna w zasadzie tego, co leciało w radiu, jak i tego, czego słuchali moi rodzice. Nie posiadałem w tamtym czasie określonego stylu i przeważnie podobało mi się to, co popularne. Taki stan rzeczy trwał dość długo. Wszystko wszakże zmieniło się na etapie liceum, kiedy to pierwszy raz usłyszałem muzykę hip hopową.

Rap trafił w moje serce i został w tym miejscu zdaje się na stałe. Kilkanaście lat minęło, a mnie dalej pasjonuje powyższa kultura. Lubię śledzić nowinki albumowe, a także różnego typu artykuły odnoszące się do artystów, jak np. ta recenzja. Mam parę ulubionych portali, które regularnie czytuję. Każdego dnia sprawdzam premiery albumowe, a hip-hop towarzyszy mi przez cały czas - podczas jedzenia, w pracy, w autobusie. Gdy przychodzą okresy czegoś, co zwę „posuchą albumową”, odbija się to negatywnie na moim samopoczuciu.

Rzecz jasna hip-hop to niejedyny styl muzyczny, jakiego słucham. Nie chcę się hamować. Muzyka ma wielorakie oblicza i w prawie każdym stylu można odnaleźć coś dla siebie. Cenię rock and rolla jak również country, ale nic a nic się na tych rodzajach nie znam. Nie trafia do mnie za to reggae. Istnieje trochę numerów, które cenię, ale ogólnie rzecz ujmując nie jestem w stanie tego w większych ilościach słuchać.

Jestem dodatkowo ogromnym wielbicielem literatury sensacyjnej. Książki pochłaniam masowo, choć zaczyna mi w ostatnim czasie brakować czasu na czytanie. Jednakowoż dzień bez przynajmniej paru stron to dla mnie dzień nieproduktywny. Moim ulubionym autorem jest Marek Krajewski i przeczytałem już niemal całą jego bibliografię. Nie sposób zaprzeczyć - w opisywanym gatunku gość wydaje się zdecydowanie najlepszy.

Ostatnio natomiast czytałem tę książkę – doskonała!

A Wy jakie posiadacie hobby? Jak dużo czasu przeznaczacie na rozrywkę? Może zarekomendujecie mi jakieś ujmujące książki bądź wydawnictwa muzyczne?