Inne kultury w kuchni

Inne kultury w kuchni

Poznawanie innych kultur możemy na spokojnie przeprowadzić we własnym domu, wcale nie musimy wybierać się w podróżne na drugi kraniec świata. Tak dokładniej, to możemy się zapoznawać z obcymi kulturami w naszej kuchni. Wystarczy tylko odpowiednio się do tego przygotować. Najważniejsze to oczywiście wybór miejsca, które chcemy bliżej poznać.

Ostatnio dosyć modna jest Japonia i w bardzo prosty sposób możemy się z nią bliżej poznać w domu. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to oczywiście zamówienie sushi do domu – jest to najlepsza opcja dla początkujących, ponieważ wtedy mamy pewność, że jedzenie jest odpowiednio przyrządzone i będzie wykonane zgodnie ze sztuką.

Druga opcja to oczywiście samodzielne przygotowanie sushi w domu. Jest wiele miejsc, gdzie możemy przeczytać o tym jak odpowiednio przyrządzić, czy też w jaki sposób zjeść sushi. Co więcej, taki wieczór z inną kulturą uczy nas tego, że kiedyś sushi było jedzeniem biednych ludzi, którzy jedli to co mieli pod ręką, czyli świeżo złowione ryby (ze względu na położenie geograficzne), warzywa, a także sfermentowany ryż. Tak więc to już nam pokazuje skąd wywodzi się w Japonii jedzenie sushi.

Oczywiście możemy sobie organizować takie wieczory z innymi kulturami na przykład w gronie znajomych i każdy wieczór może organizować ktoś inny. Dzięki temu nie dość, że poznamy bliżej inne zwyczaje i tradycje, to możemy też skosztować wielu nowych potraw.

Jak widać, jedzenie to jeden z ważniejszych elementów w wielu kulturach i łatwo jest dzięki temu poznawać inne zwyczaje. Zawsze dzięki temu nauczymy się czegoś nowego i może znajdziemy kulturę, której jedzenie najbardziej nam odpowiada i wtedy warto zorganizować sobie wyjazd w to konkretne miejsce i zobaczyć jak wygląda to na miejscu.