Dylematy kulturowe

Jeżeli myślimy o tym, żeby studiować jakąś daleką kulturę, to warto najpierw sprawdzić, która jest dla nas najbliższa – i oczywiście nie chodzi tu o odległość, ale o to, która najbardziej nas fascynuje i o której chcemy wiedzieć jak najwięcej.

Warto też wtedy zastanowić się, czy przy okazji nie nauczyć się języka, którym posługują się ludzie mieszkający w wybranym przez nas rejonie. Zawsze daje nam to większe możliwości w dalszej edukacji. Dodatkowo, warto też pomyśleć, czy jest to kierunek w zasięgu naszych możliwości finansowych.

Dobrze byłoby bowiem móc zobaczyć jak wybrana przez nas kultura wyglądana żywo, a nie tylko oglądać zdjęcia z podręczników, czy też z internetu. Dzięki temu, że nauczymy się konkretnego języka, łatwiej nam też będzie zwiedzać wybrane przez nas miejsca. Łatwiej będzie nam też podjąć decyzję o wyjeździe w konkretne miejsce, bo wiadomo, że bez znajomości języka może być nam ciężko. Oczywiście ze względu na to jak wiele jest różnych kultur może nam być ciężko zdecydować się na wybór jednej do zgłębiania wiedzy.