Kulturowe festiwale

koncert

Śpiew, światła, impreza do białego rana, pot ze zmęczenia, barwne stroje, popularni piosenkarze na scenie – szaleństwo, trwające kilka dni. Tak przedstawia się opis niejednego kilkudniowego koncertowania – tak w naszym kraju, jak i za granicą.
Każdy, nieważne, ile ma lat, choćby trochę pragnący pięknych wspomnień, musi wybrać się na letni festiwal muzyczny. Jeśli ktoś do tej pory nie miał okazji tego przeżyć, powinien pamiętać, że jeśli raz pojedzie, to już nigdy jeździć nie przestanie. Pierwszy raz jest zazwyczaj niepokojący, ponieważ nawet na festiwalową zabawę powinno się odpowiednio przyszykować.

Na start trzeba zadbać o miejsce, gdzie będziemy spali. Najlepiej, gdy inicjatorzy eventu sami oferują możliwość rozłożenia się na polu namiotowym. To opcja najkorzystniejsza, między innymi przez bliskie oddalenie od festiwalu, a także dzięki niskiej cenie.

Decydując się na kemping, nie obejdzie się bez posiadania własnego namiotu, czegoś do przykrycia się oraz karimaty, czyli pianki z tworzywa sztucznego, symulującej materac, która sprawi, że kamienie i patyki nie będą wbijały się w plecy, i która chroni przed wilgocią ziemi.

Poleca się wziąć też bezprzewodową ładowarkę, ponieważ dostęp do prądu jest  często ograniczony, a telefon z pełną baterią warto przy sobie mieć, tak samo jak latarkę, szczególnie po zmroku, gdy trzeba będzie znaleźć toaletę. Na koncertach ustawiane są tymczasowe ubikacje, w których zazwyczaj nie ma ręczników papierowych, warto więc mieć przy sobie chusteczki.

Gdzie w trakcie trwania festiwalu trzymać cenne przedmioty? Najlepiej zawsze ze sobą. Warto kupić wygodną nerkę, w której będzie miejsce na telefon, dowód, gotówkę.

Zastanawiając się nad tym, co założyć, trzeba pamiętać, że strój ma być  uniwersalny. Owszem, w gorące lato nie trzeba się martwić, jednak pogoda potrafi zdziwić, lepiej więc być gotowym na deszcz i zimne noce.
Tak przedstawiają się festiwalowe porady. Po dotarciu pod bramki wejściowe zazwyczaj dostaje się opaski na nadgarstek i mapkę. Przed nami początek festiwalowej zabawy.