Pandemia nie tylko w realu, ale także w kinach

Niejednokrotnie w ekranizacjach, ale też w książkach, po częstokroć możemy obserwować zakażony wirusem glob. Kreatorzy utworów nad wyraz umiłowali sobie taki temat w sztuce, ponieważ obraz ten, może być naszą perspektywą, a ponadto widzowie lubią filmy z pewną dozą strachu.

W większości ekranizacji należałoby zauważyć specjalistów przybranych w fartuchy medyczne, jest to nieodzowny kawałek tej płaszczyzny. Rodzaj człowieczy bije się o życie, dlatego, że w jakimś studio powstał nowy wirus, który opanował cały glob. Społeczność łączy się w małe grupy, które starają się przetrwać, udzielając sobie nawzajem pomocy. Zazwyczaj też w pewnym rejonie znajduje się tzw. gwarantowana fortyfikacja, w niej medycy przebrani w fartuchy chirurgiczne, porównaj, starają się znaleźć szczepionkę na zabójczą chorobę.

Biorąc pod uwagę fakt, że nauka o chorobach po tego rodzaju klęsce jest na niewielkim zakresie, w filmach musi być dużo środków pomocy. Wszyscy ludzie powinni mieć na ciele kombinezon ochronny, który pomagałby przed kontaktem z bakterią i dał możliwość na bezpieczne przemieszczenie się po koczowisku, a także poza jego granicami. Bez lęku o zdrowie swoje, ale także innych. Natomiast naukowcy muszą wyposażyć się w kombinezon typ 3-4, który jest hermetyczny i odgrodzi tak ważnych pracowników. Bynajmniej w tym środowisku takie rozwiązanie może być nierealne z uwagi na znikające rezerwy i brak wytwarzania nowej odzieży. Pozostała część ludzkości musi momentalnie po zorganizowaniu potrzebnych porcji żywnościowych - wymaganych do życia - przygotować się do odizolowania przed plagą.  

Ostateczną rzeczą na jaką można zwrócić uwagę są zabiegi przeprowadzane podczas tego załamania. Odpowiednie podmioty mają możliwość opieki, nie są odziani w fartuchy ochronne, lub rękawice, które zmniejszałyby kontakt z krwią pacjenta. To także ma prawo przyczyniać się do rozchodzenia się choroby, a po pewnym czasie do wyginięcia rodzaju człowieczego.

Zobacz też - link do strony

Obecne ekranizacje są nastawione najbardziej na ciekawe efekty scenografii. Poszczególne jednostki - jest wskazane wyposażyć - co najmniej w fartuchy barierowe, które nadałyby trochę rzeczywistości ekranizacji, a tym samym pomogłyby widzowi przysposobić się na nadchodzące niebezpieczeństwo, które kiedyś może si stać.