Beton na ściany – dlaczego warto wykorzystać go we wnętrzu galerii?

Trend przemysłowy jest coraz bardziej widoczny wokół. Fenomen tej sytuacji wydaje się być ewidentny – prostota. Co intrygujące nie rozchodzi się jedynie o wygląd, lecz także o użytkowość. Współcześnie, kiedy rzeczywistość zewsząd naciera na nas krzykliwą grafiką, efektownymi krojami mebli czy odzieży, okalanie tego łatwą bryłą jest szczególne. Jakie są użyteczne atuty stylu industrialnego? Jak na przykład oddziałuje na nasz organizm?

Spacerując po ulicach, nie jest możliwe by nie spostrzec coraz większej ilości domów o pospolitej bryle a także stonowanej kolorystyce. Wykończenie murów wystylizowane na układankę z płyt (zwykle beton architektoniczny), wymieszanych ze szkłem, na wstępie umie nie inspirować do zawitania do środka. Jednakże jak obrazuje nam poniekąd Luwr – wskazane jest ustąpić ciekawości.

Przystając przy galeriach sztuki, należy podkreślić w jak wielu z nich sale utrzymywane są w ascetycznym stylu. Płyty z betonu architektonicznego, na jakich przedstawiane są dzieła znakomicie je dopełniają. Nie rozważamy tego, jednak jest to niezwykle komfortowe dla naszej percepcji. Powściągliwy fason nie przeszkadza skupić uwagę na pojedynczym eksponacie oraz nie drażni faerią wzorów.

Pomieszczeniami, w jakich nadzwyczaj ochoczo stosowany jest charakter nowoczesny, są bary. Zespolenie zwykłych ścian z elementami odwołującymi się do kuchni, z jakiej pochodzą serwowane potrawy – pełna równowaga. Co znaczące banalna budowa umożliwia bezproblemowe sprzątanie, co w restauracjach jest bardzo ważne. Nader praktycznym surowcem spełniającym tę funkcję jest beton architektoniczny. Kuchnia, w jakiej bez ustanku coś się gotuje, generuje parę wodną, a ta gromadząc się wszędzie jest w stanie sprawiać powstanie pleśni. Beton dekoracyjny na ścianę (zobacz beton dekoracyjny i ozdobny) to uniwersalny materiał, który można kłaść w większości pomieszczeń.

Prąd industrialny nie ogranicza się jedynie do restauracji. Coraz częściej stosujemy ten styl w domu. Znużeni zwykłym przyklejaniem tapet nieraz decydujemy się na beton dekoracyjny. Cena za m2 oraz nietrudny montaż, przy funkcjonalności używania – co więcej potrzeba.

Jak się okazuje trend industrialny to nie jedynie forma zdobnicza. To też komfort użycia oraz, jak zostało opisane, wsparcie na rzecz naszego zdrowia. Udowadnia to tezę, że bogato nie determinuje, że będzie porządniej.

Źródło:

Beton architektoniczny - strona producenta betonu architektonicznego Modern Concrete