Z dzieckiem wśród ludzi – jak zorganizować wyjście z maluchem?

Mimo zmieniających się czasów w dalszym ciągu dominuje przekonanie, iż w restauracjach czy na koncertach nie ma miejsca dla niemowlęcia. Sporo świeżo upieczonych rodziców, w początkowym okresie życia dziecka, zostaje w mieszkaniach. Wiadomo, iż nie zaniesiemy dzieciątka na masową imprezę na stadionie. Jednak z jakiego powodu całkiem wyrzekać się obcowania z ludźmi a także muzyką? Szczególnie, iż może to dobrze działać na postęp dziecka. Dokąd mamy możliwość pofatygować się z niemowlakiem? W jaki sposób się do tego przygotować?

Podstawowym miejscem, które przychodzi do głowy są restauracje. I owszem w tym momencie są w najwyższym stopniu zwrócone na rodziców z dziećmi. W wielu znajdują się choćby kąciki do karmienia. Podawanie noworodkowi mleka butelką przy stole aktualnie nikogo nie porusza, zatem zorganizowanie wyjścia to łatwa sprawa. Trzeba jedynie, zanim się wybierzemy, puścić w ruch laktatory elektryczne, a zgromadzony przy jego użyciu pokarm przelać do butelki. Poręczne podgrzewacze do butelek dostarczą dziecku odpowiednią temperaturę mleka. Dzięki temu pełna familia zasmakuje obiadu w przyjemnym lokalu.

Coraz większą liczbę rodzicieli z niemowlakami można zauważyć też w placówkach sztuki czy na niewielkich eventach. Obcowanie z malarstwem ma akuratny wpływ na humor mamy czy taty, ale również wartościowo oddziałuje na malucha. Jak stwierdzili doktorzy – obcowanie z różnorodnymi bodźcami poprawia jego rozwój. Do wizyty w placówce kulturalnej zwłaszcza winna przygotować się mama. Współcześnie nie jest to trudne. Pas ciążowy i wkładki laktacyjne zapewnią luksus nawet na dłuższe oglądanie. Należy uświadomić sobie, iż nie wszędzie zmieści się wózek. Wynika wtedy szkopuł noszenia i nie ma znaczenia jaka jest waga noworodka. Dla niemowląt i noworodków to wręcz świetnie, iż przebywają w ramionach rodzica, jednakowoż rodzicom ułatwi sprawę np. chusta.

Specjalną okolicznością, jakiej odmawiają sobie początkujący rodziciele są zabawy weselne. Dlatego, że cała noc, hałaśliwie, tłum, potomek będzie przeszkadzał się pobawić. Błąd. Niejeden lokal weselny jest dostosowany do goszczenia noworodków. Znajdują się w nich specjalne pokoje, a nawet miejsca przy stole. Jeżeli mama czy tata obawiają się, iż noworodka będzie denerwował harmider można zapakować ze sobą zatyczki do uszu dla dzieci. A karmienie to już zdecydowanie łatwa sprawa (choćby z wykorzystaniem smoczka calma medela).

Kontakt z kulturą oraz innymi osobami to coś co jest ważne dla każdego. Nie warto zatrzymywać się w mieszkaniu wyłącznie dlatego, iż potomek jest malutki. W chwili obecnej jest tak duża liczba możliwości, iż bezproblemowo znajdzie się taka, która umożliwi wyjście bez większych trudności. Nie zabieraj swojej rodzinie wspólnej frajdy.