Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/belniak.com.pl/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/krzysiek/domains/belniak.com.pl/public_html/includes/menu.inc).

Branża gastronomiczna – dbaj o dobry kontakt z klientem

obsługa klienta

Współczesna sytuacja gospodarcza sprawia, że szereg przedsiębiorstw musi stawić czoła różnym technologiom. Tyczy się to również sektora gastronomicznego. W dobie elektronicznych rozwiązań sposób obsługi interesantów wchodzi na całkowicie inne tory. Nie dotyczy już jedynie o fachową obsługę w samym lokalu, lecz również kontakt z konsumentem przy wykorzystaniu różnych środków.

Restauracje online

Obecna gastronomia nie jest już interesem, jaki można utrzymywać tylko stacjonarnie. Obsługa e-commerce klientów lokali gastronomicznych staje się normą, zwłaszcza po doświadczeniach koronawirusa. Coraz więcej restauracji rozkręca własne punkty sprzedaży online, w których da się wybierać różne dania lub półprodukty. Tego typu działania budzą potrzebę odpowiednio zaplanowanej metodyki działania oraz sprawnej obsługi konsumentów.

Udoskonalenie działań online

Dostępnych jest wiele rozwiązań, by przyśpieszyć proces obsługi klientów lokalu. Jednym z podstawowych jest przykładowo zagwarantowanie usługi contact center. Za sprawą sposobności łatwego kontaktu z przedstawicielem lokalu, konsumenci będą mogli wygodnie zamówić miejsce w lokalu bądź podpytać o aktualne menu. Popularnym wyjściem jest też współpraca z platformami dostawczymi oraz możliwość śledzenia trasy zamówienia. W przypadku większych sieciówek opłacalnym narzędziem będzie voicebot, jaki przyśpieszy obsługę telefoniczną. Można również zdecydować się na sięgnięcie do systemów zarezerwowania stolika przez Internet. Za sprawą tego konsumenci wygodniej zarezerwują miejsce w interesującym ich terminie.

Pozytywy dostępności online

E-commerce ułatwia obiektom gastronomicznym bezproblemowe interakcje z klientami. Pożytecznym rodzajem pomocy może okazać się firma contact center, której można zlecić zdalną obsługę. Dodatkowo e-commerce pozwala na obopólną komunikację z klientami oraz przekazywanie informacji o aktualnych promocjach. Własna strona czy fanpage to w dzisiejszych czasach ważny aspekt działalności.

Działania e-commerce w sektorze gastronomicznym zyskują na znaczeniu. W ten sposób restauracje mają szansę stać się popularne. Obsługa klienta dla firm z tego sektora to niemałe wyzwanie, a odpowiednio przeprowadzona strategia poczynań w internecie umożliwi dopełnienie wyznaczonych budżetów.