Sztuka w kuchni

sztuka gotowania

Ze sztuką spotykamy się na co dzień nie tylko w galeriach. Sztuka to nie tylko obrazy. O sztuce możemy mówić również w innych obszarach naszego życia. Jednym z takich obszarów jest moim zdaniem gotowanie. Są osoby, które potrafią jedynie nastawić wodę na herbatę, są takie, które potrafią zrobić jajecznicę i kanapki, są też takie, które potrafią gotować dobre obiady, a są takie, które w kuchni stają się mistrzami.

Każdy z nas ma w swoim otoczeniu, czy to w rodzinie, czy wśród bliskich, osoby, które potrafią wyczarować takie potrawy, które nawet nie przyszłyby nam do głowy. Co więcej potrafią nawet najzwyklejszy obiad podać w taki sposób, że możemy się poczuć jak w najdroższej restauracji. Jest to dużą sztuką, ponieważ nie każdy ma takie umiejętności.

Śmiało więc można się pokusić o stwierdzenie, że nawet kucharz jest twórcą sztuki, a swoje prace przedstawia nie na płótnie, a na talerzu. Niestety nie każdy rodzi się z talentem do gotowania – tak samo jak nie każdy rodzi się z talentem do malowania, czy tworzenia innych arcydzieł. Tak to już niestety bywa, ale ważne jest aby znaleźć w sobie to w czym jesteśmy najlepsi i to rozwijać.