Gastronomia na weselu – o co należy zadbać?

Zaplanowanie sali weselnej to istotny temat, o którym nie można zapominać w trakcie przygotowywania imprezy ślubnej. W trakcie zabawy każdy z gości powinien poczuć się komfortowo, nie wspominając już o Parze Młodych. W niniejszym wpisie znajdziesz świetne podpowiedzi na urządzenie olśniewającej sali na imprezę po ceremonii zaślubin. Przekonaj się o czym nie możesz zapomnieć w trakcie tego przedsięwzięcia.

Przygotowywanie sali na wesele - dlaczego dobrze jest to zrobić własnoręcznie?

Perfekcyjne wesele to pragnienie niemal każdej pary Młodej. Własnoręczne zaplanowanie wyglądu sali na wesele jest nie tylko ciekawym sposobem na rozbudzenie kreatywność i oryginalne podejście do tej kwestii. Taki sposób pozwala również dużo przyoszczędzić. W dalszej części artykułu przekonasz się jak prawidłowo przygotować cały proces.

Sala weselna - którą wybrać?

Odpowiednia sala weselna]na zabawę weselną to taka, w której można zamontować własnoręcznie stworzone dekoracje. Na przykład, w ostatnich latach coraz bardzo modne stają się piękne girlandy na suficie i na ścianach, jak również pasujące kolorystycznie zasłony na oknach. Wybrana przez Was sala na zabawę weselną powinna odpowiadać charakterowi do Waszego marzenia na motyw przewodni. Warto wiedzieć, że wesele ma szansę mieć miejsce nie tylko w konkretnym pokoju, ale także na świeżym powietrzu. Decydując się na tę drugą opcję warto mieć na względzie wynajęciu dużego namiotu.

Motyw przewodni wesela - jakie akcesoria wybrać?

Dobrane akcesoria znajdujące się w pomieszczeniu weselnym muszą być spójne z tematyką przyjęcia. Marzycie o imprezie w nastroju boho? Wybierzcie białe gadżety stworzone z koronki i lekkich materiałów. A co jeśli ubóstwiacie kinematografię? W takim przypadku pamiętajcie o barwach z waszych ulubionych ekranowych produkcji. Możecie także poprosić Waszych gości o to, by byli przebrani w danego rodzaju kostiumy. Planując zabawę weselną z motywem przewodnim należy pamiętać o konsekwencji, zarówno w kwestii wyglądu kart zaproszeniowych, jak i dodatków na stołach i w całej sali weselnej. W tym celu świetnym sposobem jest przygotowanie spisu elementów, o jakich nie możesz zapomnieć.

Posiłki na weselu - jak wybrać?

Jeśli organizujecie większe wesele, powinniście zatroszczyć się o apetyt Waszych bliskich. Nie licząc alkoholu, musicie też pomyśle o prawidłowo skomponowane menu obiadowe. Wybrane przez Was posiłki mogą nawiązać do wybranego przez Państwa Młodych tematu przewodniego. Tak samo sprawa prezentuje się w przypadku małego wesela tylko dla najbliższych. Grunt, żeby każdy uczestnik przyjęcia miał co wrzucić na ząb w trakcie całonocnej hulanki i czuł się komfortowo.