gastronomia

Kultura zaklęta w smaku

W wielu miejscach na terytorium Polski funkcjonuje wiele punktów gastronomicznych, które podają potrawy z wielu zakątków świata. Również na Dolnym Śląsku jest ich wiele. Grecka, indyjska, chińska – wszelaka jest dobrze znajoma Wrocławianom jak i zwiedzającym. Do tego wielokrotnie przyrządzane są w mieszkaniach lub na przyjęciach weselnych. A co z rodzimymi przysmakami? Czy nie zasłużyły na poważanie?

Gastronomia na weselu – o co należy zadbać?

Zaplanowanie pomieszczenia weselnego to istotny temat, o którym nie powinno się zapomnieć podczas przygotowywania imprezy ślubnej. Podczas zabawy każdy zaproszony gość powinien poczuć się wygodnie, nie wspominając już o Parze Młodych. W tym poradniku poznasz cenne wskazówki na przygotowanie olśniewającej sali na przyjęcie po ceremonii zaślubin. Przekonaj się o czym nie wolno zapomnieć w trakcie tego procesu.

Twoje dziecko ma alergię? Nie musi rezygnować z poznawania smaków

Twoje dziecko uwielbia drożdżówki, jednakże ma uczulenie? Jego życzeniem jest granie w piłkę, jednakże rychło się nadwyręża? Wielu rodzicieli boryka się z tożsamymi dylematami. Coraz częściej dzieci choruje na przeróżne choroby już od wczesnego dzieciństwa. Co w takiej sytuacji zdziałać? Jakim sposobem zapewnić dziecku dostęp do różnych smaków?

Wrocław pizzą stoi – dlaczego Polacy tak bardzo lubią włoski przysmak?

Co niemiara przeróżnych lokali gastronomicznych, daje nam sposobność przebierania w kulinariach. Odwiedzając miasto stu mostów, na każdym rodu napotykamy inną sugestię. Nie sposób niemniej jednak zaprzeczyć, że prym w dalszym ciągu prowadzą pizzerie. Ten sławny pełen składników przysmak to najróżniejsze kompozycje smakowe, lecz także niezwykła naturalność dzielenia się. Na czym polega nieprzerwany kuriozum tego potrawy? Gdzie dostaniesz najlepszą pizzę we Wrocławiu?

Tradycja kulinarna poza granicami Polski

Czy Twym marzeniem jest poznawanie nowoczesnej kulinarnej kultury? Szukasz ciekawych inspiracji na wyprawy oraz edukacje zagranicznych konwenansów? Sprawdź jakim sposobem bez trudności można wyszukać różne wycieczki jakie nie tylko zwiększą Twoje wnętrze, jednakowoż również nie zrujnują Twojego portfela.

Gastronomia, kultura i sztuka - jakie aplikacje są najbardziej popularne w tych branżach?

W obecnym otoczeniu nie ma już sfery, której nie umiałaby wspomóc ... aplikacja internetowa. Niełatwo sobie zobrazować obecną dobę bez aparatu telefonicznego i internetowego łącza, które to zwykle mamy ze sobą. W jaki sposób aplikacje mobilne ułatwiają nam funkcjonowanie? Z jakich warto korzystać? Które z nich są najbardziej popularne i w których obszarach twojego funkcjonowania są w stanie pomóc?

Subskrybuj RSS - gastronomia